logo záře
CZ EN
Triline - požární dveře

Hliníkové dveře ALUPROF

MB-45

MB-45 je moderním hliníkovým systémem sloužícím k výrobě konstrukcí bez požadavků na tepelnou izolaci a to jak pro interiérové, tak i exteriérové použití např. různé typy příček, posuvné dveře ovládané ručně i automaticky, lítačky, vitríny, výkladní skříně, pokladní boxy a ostatní prostorové konstrukce

Hliníkové dveře ALUPROF

 

Konstrukční hloubka profilů u dveří: 45 mm a 45 mm. Výsledkem této hloubky je efekt jednolitého povrchu z vnější strany po zavření - v případě okna také efekt lícování povrchu křídel a rámu - v případě dveří. Tímto tvarem profilů jsou konstrukce dveří a oken elegantní a odolné.

Důležitou výhodou tohoto systému je možnost ohýbání profilů rámů, křídel i příček, což umožňuje výrobu různých obloukových konstrukcí.

Těsnost zajišťují speciální těsnění ze syntetického kaučuku EPDM, který zaručuje odolnost proti stárnutí i při dlouholetém používání.

Charakteristickou vlastností systémů je jeho úzké spojení s okenními a dveřními systémy MB-45D, MB-45FD, MB-60 a MB 70. Univerzálnost a atraktivitu systému dodatečně zvětšuje možnost volby mezi několika variantami řešení v případě různých konstrukčních detailů, např. spodní utěsnění křídla dveří, utěsnění dveří posuvných a kyvných, tvar zasklívacích lišt, tvar a výška dveřních prahů.

Systém dovoluje použití izolačních dvojskel s tloušťkou od 2 mm do 34 mm v křídlech oken a s tloušťkou od 2 mm do 25 mm v pevných oknech a dveřních křídlech.

 

MB-70

MB-70 je moderní systém pro výrobu dveří se zvýšenou tepelnou izolací. Splňuje požadavky na tepelnou izolaci dle ČSN 73 0540. Profilace 3-komorových profilů dosahuje součinitele prostupu tepla Uf = 1,6–2,4 W/m2K dle EN ISO 10077 (v závislosti na použitých profilech a příslušenství). Toho je dosaženo mj. díky PA izolátorům ve tvaru "omega", ale také 2-komponentní stavbou centrálního těsnění. Systém se vyznačuje robustností profilů (tloušťka stěn min. 2 mm) a velmi dobrým technickým řešením. Vybírat si můžete z velkého množství příslušenství a kování renomovaných značek (např. ROTO, SDr. Hahn, GEZE atd.). Tak jako u všech systémů ALUPROF můžete vybírat z různých barevných úprav a provedení.

Hliníkové dveře ALUPROF

 

Konstrukční hloubka profilů u dveří 70 mm (rám i křídlo). Výsledkem je efekt jednolitého povrchu z vnější strany po zavření (u oken) a lícování povrchu křídel a rámu (u dveří).

V systému MB-70 je možno vyrábět dveře odolná proti vloupání.¨

 

MB-86 super izolace

Nový systém hliníkových dveří MB-86 nabízí vynikající izolační vlastnosti a je vhodný i pro nízkoenergetické domy. Je to první hliníkový systém, který používá křemičitý aerogel vyplněný netkanou skleněnou textilií (ve verzi AERO), který pomáhá dosáhnout špičkových teplotních parametrů (Ud dveří od 1.0 W/m2K). Vysoká pevnost profilů umožňuje výrobu konstrukcí velkých rozměrů a hmotností (křídlo okna/dveří až 200 kg!), a také konstrukcí odolných proti vloupání.

Hliníkové dveře ALUPROF

 

Charakteristické rysy hliníkových dveří v systému MB-86:

  • 3 varianty izolace - ST, SI a AERO
  • široké izolátory s dodatečnými izolačními prvky
  • 2-složkové centrální těsnění dokonale izoluje prostor mezi křídlem a rámem
  • designové zasklívací lišty ve variantách Standard a Prestige
  • různé typy kování včetně skrytých pantů
  • rozsah zasklení až 67 mm (3-skla, akustická, bezpečnostní,...)
  • odolnost proti vloupání RC2, RC3 (WK2, WK3)

Důležitým prvkem tohoto systému je jeho kompatibilita se systémem posuvně-zdvižných dveří MB-77HS, takže váš dům nebo stavba získá kompaktní vzhled a zároveň má zaručenu vysokou tepelnou izolaci.

Propustnost vzduchu: třída 4, PN-EN 12207:2001
Vodotěsnost: třída E 1500, PN-EN 12208:2001
Koeficient prostupu tepla (Uf): verze MB-86 ST: od 1,3 W/m2K
verze MB-86 SI: od 0,9 W/m2K
verze MB-86 AERO: od 0,63 W/m2K
Odolnost na zatížení větrem: třída C5, PN-EN 12211:2001, PN-EN 12210:2001

 

MB-77HS

Systém balkónových zdvižně posuvných dveří s termickým můstkem MB-77HS je určen pro výrobu exteriérových architektonických prvků, které vyžadují tepelnou a akustickou izolaci, a těsnost proti průniku vody a vzduchu. Tento systém splňuje všechny požadavky s ohledem na spotřebu energie a je šetrný k životnímu prostředí. Parametry těchto dveří vyrobených z prvků systému MB-77HS překračují požadavky nejpřísnějších platných norem a předpisů.
Vlastnosti systému MB-77HS:

Hliníkové dveře ALUPROF

Konstrukční hloubka profilu dveří je: 77 mm (křídlo), 174 mm (2-kolejnicový rám).

Profily používané v systému jsou tříkomorové, kde centrální komora je izolační mezi tvarovanými termickými můstky s šířkou 43, 42, 35 lub 27 mm.

Systém umožňuje, beze změny základních profilů a příslušenství, provedení konstrukce ve 2 variantách, které se liší tepelnou izolací. První varianta (MB-77HS ST) s prázdnou centrální komorou mezi termickými můstky má nejnižší izolační schopnost. Druhá varianta (MB-77HS HI), kde je centrální komora vyplněná speciální vložkou nebo přepážkou, která dělí tuto komoru na dvě části, dosahuje vyšší izolační schopnosti. Díky těmto variantám řešení lze vyhovět různým potřebám uživatelů, při současném zachování co nejnižších nákladů na skladování systému a výrobu dveří.

Kontaktní formulář

popruh
frame-scrollup